close
تبلیغات در اینترنت
سینما وتئاتر
loading...

انجمن تخصصى خانواده تئاتر شهر تهران

سینما وتئاتر

آخرين ارسال هاي انجمن

دانشگاه تهران دوره كلاس بازيگرى

برگزاری کلاس آموزش بازیگری به صورت تجربی و کارگاهی در دانشگاه تهران جهت رای دادن به یک دوره کلاس بازیگری که شامل کارگردانی ، بازیگری ، فیلم نامه نویسی و… می باشد از اول اسفند ماه سال جاری شروع خواهد شد و ثبت نام در این کلاس ها برای تمامی علاقه مندانبه این رشته آزاد می باشد, طبق هماهنگی های انجام شده ما بین انجمن نخبگان سینمایی«آل یاسین» کانون سینمایی دانشگاه تهران یک دوره کلاس بازیگری که شامل کارگردانی ، بازیگری ، فیلم نامه نویسی و… می باشد از اول اسفند ماه سال جاری شروع خواهد شد و ثبت نام در این کلاس ها برای تمامی علاقه مندان به این رشته آزاد می باشد وعلاقه مندان میتوانند با مراجعه به سایت دانشگاه تهران و یا به صورت حضوری به آدرس : خیابان کارگر شمالی – بالاتر از راهنما – بن بست امین پلاک ۳ – اداره کل امور فرهنگی واجتماعی دانشگاه تهران مراجعه کنند.در ادامه درباره رده سنی این کلاس ها اعلام کردند این کلاسها ویژه رده سنی زیر ۲۰ سال می باشد و این کلاس ها درصورت رسیدن به حد نصاب لازم در دو بخش خواهران و برادران برگزار می گردد. ودرباره نحوه برگزاری اعلام کردند که این کلاس ها به صورت آموزش تجربی توسط بازیگران مطرح عضو در واحد سینمایی فجر ، کانون فرهنگی هنری آل یاسین خواهد بود در واقع آموزش ها ی اولیه بازیگری توسط اعضا ارائه می گردد و در جلسات پایانی توسط اساتید دیگر مطالب جمع بندی وتکمیل می گردد همچنین لازم به ذکر می باشد که ارتباط نزدیک واستفاده از تجربیات هم سن وسالان در این رده سنی مد نظر می باشد . کلاس بازیگری توسط آقای ارسلان قاسمی به مدت ۱۰ جلسه برگزار می گردد کلاس کارگردانی و فیلم نامه نویسی توسط اقای اکبر علی اصغری به مدت ۱۰ جلسه ودر انتهای کلاس آقایان سهند جاهدی و بهراد رحمانی هر یک به مدت ۳ جلسه حضور پیدا می کنند واز تجربیات خود برای اعضای شرکت کننده سخن می گویند . ودر بخش خواهران خانم ترلان پروانه و فاطیما بهارمست به عنوان مربی بوده و برای اعضای شرکت کننده کلاس را برگزار می کنند در انتها به تمامی اعضای که در کلاسها شرکت کرده اند مدرک معتبر از دانشگاه تهران اعطا خواهد شد . زمان شروع ثبت نام : ۱ اسفند ماهسال ۹۱ هزینه کلاس ها : ۷۰ هزار تومان برای هر نفر تعداد کل جلسات : ۱۲جلسه توضیح بیشتر درباره کلاس ها : هر کلاس به مدت ۱۲۰ الی ۱۵۰ دقیقه می باشد که ۴۵ الی ۵۰ دقیقه آن توسط ارسلان قاسمی به بازیگری پرداخته خواهد شد و ۴۵ الی ۵۰ دقیقه به بحث کارگردانی و فیلم نامه نویسی توسط آقای اکبر علی اصغری پرداخته خواهد شد و ۳۰ دقیقه پایانی کلاس توسط اقایان سهند جاهدی و بهراد رحمانی و… به بحث تجربه وپرسش وپاسخ پرداخته می گردد ورفرنس آموزش نیز در جلسه آول در اختیار اعضا شرکت کننده قرار می گیرد و لازم به ذکر می باشد که این کلاس ها به مدت ۱۰ جلسه برگزار و دو جلسه پایانی توسط اساتید مجرب دیگر جمع بندی و به پایان می رسد . واین تقسیم بندی نیز در بخش خواهران نیز وجود دارد و کلاس بازیگری توسط خانم ترلان پروانه و کلاس کارگردانی توسطخانم فاطیما بهار مست برگزارمی شود .

خانواده تئاتر شهرتهران بازديد : 71 شنبه 07 بهمن 1391 زمان : 7:8 نظرات ()

اسلون، اورت

 

اسلون، اورت

( ملیت:آمریکا  قرن:20)

Sloane, Everett
بازيگر (1909، نيويرک- امريکا؛ 1965)
تحصيلاتش را در دانشگاه پنسيلوانياي فيلادلفيا به پايان برد. از سال 1928 در هزاران نمايش راديويي (از جمله خانواده گلدبرگ، پزشک جنايي، باک راجرز و به مدت هشت سال در سايه ) نقش هاي مختلفي را به عهده گرفت. براي نخستين بار در 1935 با نمايش ملاقات پسر و دختر در برودوي روي صحنه رفت. برنامه راديويي سايه اشنايي با اورسن ولز را به دنبال داشت. در 1938 به گروه تآتري ولز، مرکيوري، ملحق شد و در بسياري از برنامه هاي راديويي گروه (از جمله جنگ دنياها) شرکت کرد. اسلون، ولز را تا هاليوود هم راهي کرد و به عنوان نخستين نقش سينمايي اش، نقش « برنستاين» را در همشهري کين به عهده گرفت. در دهه ي 1950 چندين نمايش نامه را کارگرداني و در تعدادي مجموعه تلويزيوني شرکت کرد. بر اثر خودکشي با قرص هاي خواب آور درگذشت.

از اسلون به رغم ابعاد فيزيکي کوچکش، به عنوان يکي از بزرگ ترين بازيگران هاليوود ياد مي کنند. بازي ظريفش در همشهري کين، نامش را د تاريخ سينما ماندگار کرد، به طوري که با شنيدن نام اسلون، نخستين نامي که به ذهن متبادر مي شود، «برنستاين» است. هم چنين بازي هاي به يادماندني اش در اثاري مثل خانمي از شانگهاي ارائه کرد. موفقيت عظيمش در هاليوود در رکاب ولز، او را به آرزويش، که موفقيت در برودوي بود، رساند. که آن هم در پي بازي در نمايش نامه هاي قابل توجهي مثل پسر بومي و يک زنگ براي آدانو به دست آمد. دوران حرفه اي اسلون در سينما با هم کاري جري لوييس در فيلم هاي هالو و پرستار سر به هوا پايان يافت. م.غ
از فيلم ها: 1941- همشهري کين (ولز)؛ 1942- سفر به درون ترس (ن. فاستر)؛ 1948- خانمي از شانگهاي (ولز)؛ 1949- شاهزاده روباهان (هـ .کينگ)؛ 1950- مردان (زينه مان)؛ 1951- روباه صحرا (هاتاوي)، شاهزاده اي که دزد بود (ماته)، اعمال کننده (وينداست)، پرنده بهشت (ديوز)، روبنده آبي رنگ (برنهارت)؛ 1952- روش يک گاو چران (و. تورنور)؛ 1954- کارد بزرگ (آلدريچ)؛ 1956- کسي آن بالا مرا دوست دارد (وايز)، شور زندگي (مينه لي)؛ 1958- مارجري مورنينگ استار (راپر)، قاچاقچيان اسلحه (سيگل)؛ 1959- زير سلطه عشق (ج. استرجس)؛ 1960- ار تپه به خانه (مينه لي)؛ 1962- درگير شدن (وارنر)؛ 1963- مردي از داينرز کلاب (تاشلين)؛ 1964- آماده براي مردم (کوليک)، پرستار سر به هوا (تاشلين)، هالو (جري لوييس).

خانواده تئاتر شهرتهران بازديد : 159 سه شنبه 16 خرداد 1391 زمان : 10:17 نظرات ()

جست‌وجوي خانوادگي دي‌كاپريو

 
«لئوناردو دي‌كاپريو» در درام اجتماعي و خانوادگي «زندانيان» بازي مي‌كند. براي كارگرداني اين فيلم «آنتون فوكوآ» انتخاب شده است. او فيلم خود را براساس ...

«لئوناردو دي‌كاپريو» در درام اجتماعي و خانوادگي «زندانيان» بازي مي‌كند.
 
براي كارگرداني اين فيلم «آنتون فوكوآ» انتخاب شده است. او فيلم خود را براساس قصه فيلم‌نامه «آرون گوزيكوفسكي» مي‌سازد. در فيلم دي‌كاپريو نقش يك مرد معمولي را بازي مي‌كند كه در يك شهر كوچك به كار نجاري مشغول است. زندگي آرام او با ناپديد شدن دختر كوچك و دوست صميمي‌اش وارد مرحله تازه‌اي مي‌شود. اين نجار به زودي تصميم مي‌گيرد ابتكار عمل را در دست بگيرد و خودش دختر گم شده‌اش را پيدا كند.
 
منتقدان سينمايي به شباهت‌هاي قصه فيلم جديد دي‌كاپريو با دو فيلم «روخانه ميستيك» (ساخته اسكاري «كلينت ايستوود») و «ربوده شده» (فيلم حادثه‌اي« ليام نيسن») اشاره مي‌كنند. ولي زندانيان فيلم مي‌گويند حال و هواي آن متفاوت از اين دو فيلم است.
 
دي كاپريو هم اكنون فيلم «جزيره شاتر» را روي پرده سينماهاي جهان دارد. در اين فيلم او نقش يك مسئول عالي‌رتبه اداره پليس را دارد كه راهي يك جزيره دور مي‌شود، تا در باره يك سري اتفاقات عجيب و غريب تحقيق كند. «مارتين اسكورسيزي» كارگردان اين فيلم است.
همشهری
 
خانواده تئاتر شهرتهران بازديد : 154 سه شنبه 16 خرداد 1391 زمان : 10:7 نظرات ()

گفت و گو با ”کوروش زارعی کارگردان نمایش ”بانوی بی‌نشان”

 

 

 

مرووری برخبرهای گذشته :

گفت و گو با ”کوروش زارعی کارگردان نمایش ”بانوی بی‌نشان”

محمدمهدی بهمنی:

نمایش "بانوی بی‌نشان"نوشته سیدحسین فدایی حسین است که به کارگردانی کوروش زارعی از 1 تا 10 اردیبهشت ماه در سالن شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری نور استان قم روی صحنه است.

کوروش زارعی این اثر را بعد از 14 سال دوباره روی صحنه آورده است. گفت و گو با او را درباره این اجرا و مخاطب در تئاترهای مذهبی می خوانید:

***
ظاهرا این پانزدهمین سال اجرای بانوی بی‌نشان است. آیا اجرای امسال همان اجرای 15 سال قبل است یا تغییراتی در آن داده‌اید؟

نمایش «بانوی بی‌نشان» اولین نمایش جدی مذهبی بود که 14 سال پیش توسط گروه تئاتر آئین تولید شد و به روی صحنه رفت. گروه ما چندین سال تلاش کرد تا این نمایش را تولید کند و به صحنه ببرد، اما شرایطش جور نمی‌شد و هر سال به دلایلی روند تولید متوقف می‌شد و به سال دیگر موکول می‌شد. تا اینکه سرانجام در سال 1378 توانستیم نمایش «بانوی بی‌نشان» را روی صحنه ببریم. اکنون بعد از 14 سال همچنان این نمایش روی صحنه است و تماشاگران خود را دارد و تا مادامی که نمایش «بانوی بی‌نشان» مخاطب دارد، پرونده‌اش باز است و همچنان به اجراهای خود ادامه می‌دهد. متاسفانه در ایران، با وجود اینکه برای تولید بعضی از نمایش‌ها هزینه‌های گزاف و سنگینی می‌شود، پس از چند اجرای اولیه پرونده آن بسته می‌شود و گروه اجرایی برای همیشه قید اجرای مجدد آن را می‌زند. در صورتی که آن نمایش در اجراهای نخستین خود شاید تعداد اندکی تماشاگر جذب کند و این اجراهای اولیه تازه آغاز ماجرای اجرای یک نمایش باشد. آغازی که پایانش را باید مخاطب رقم بزند نه متولی تئاتر. وظیفه متولی تئاتر و گروه اجرایی این است که برای هر چه بیشتر اجرا شدن نمایش و دیده شدن آن تلاش کند و نمایش تا زمانی که تماشاگر دارد باید اجرا شود. در تمام دنیا و کشورهای توسعه یافته نمایشی که تولید می‌شود به این سادگی پرونده‌اش بسته نمی‌شود و سال‌های سال شاید 50 سال و اگر اغراق نکنم 100 سال روی صحنه است. دو سال پیش گروهی در برادوی آمریکا نود و نهمین (99) سال اجرایش را جشن گرفت. قطعا نمایش بانوی بی‌نشان سال 1391 با نمایش بانوی بی‌نشان 1387 یا با هر کدام از اجراهای سال‌های گذشته متفاوت است و دستخوش تغییراتی شده است. این تغییرات هم در متن اتفاق افتاده، هم در اجرا، اما در کلیت اثر تغییر فاحشی رخ نداده است و شالوده، پایه اصلی و بنیان نمایش همان است که بود. ما در تجربه اجرای این سال‌های نمایش به قواعد و فرمول‌هایی در ارتباط با جذب و ارتباط با مخاطب دست پیدا کردیم که جزو قواعد کارمان شده و جواب داده است. به طور واضح و مشخص تجربه‌ چنین اجراهایی باعث می‌شود تا اثر در طول مسیر رشد کند و با قوت بیشتر نسبت به قبل اجرا شود.

خانواده تئاتر شهرتهران بازديد : 136 سه شنبه 16 خرداد 1391 زمان : 9:47 نظرات ()

خانه سبز

 

خسته شدم  مي خواهم در اغو ش گرمت آرام گيرم

خسته شدم ،همه با من قهرند

خسته شدم بسكه تنها دويدم وتنها گريه كردم 

خسته شدم بسكه از سرما لرزيدم 

بسكه هراسان اين كوره راه ترس اور زندگي را پيمودم 

زخم پاهايم به من ميخندند

بيا اشك هايم را بر گونه هايم برچين  وبرپيشانيم بوسه بزن 

ميخواهم با تو گريه كنم

  خسته شدم بسكه تنها گريه كردم 

مي خواهم دستان كوچكم را برگردنت بياويزم 

وشانه هايت را ببوسم

 و

 توآرام 

با همان لحن صميمي 

كه در خانه سبز

ميگفتي 


چه معني داره تو اين دنيا كسي با كسي قهر باشه 

چه معني داره كسي تواين دنيا تنها باشه 

چه معني داره تواين دنيا آدمها يك روز بيان و

يك روز برن 

چه معني داره تواين دنيا زندگي كردن اينقدر سخت باشه ...

روحت شاد  هنرمند

 

خانواده تئاتر شهرتهران بازديد : 245 جمعه 11 فروردين 1391 زمان : 2:34 نظرات ()
تبليغات

لينک دوستان

کدهاي اختصاصي